Brownstown Elementary fourth nine-week honor rolls released

Brownstown Elementary

Fourth nine-week recognitionHonor roll

First grade: Brindley Ault, Kyler Downs, Keira Drake, Chay Fish, Jonah Prewitt, Laura Terrell, Gwen Price, Blayklee Adams, Alyvia Cockerham, Addalynn East, Althea Grissom, Nathan Hamblen, Izzy McClure, AudreeAnne Thompson, Luna Warnock, Kason Wells, Emma Jackson, Trayvon Prince, Jesse Thomas, Nathaniel Acton, Nikolai Brammer-Lutes, Crayton Hanner, Brennan Bell, Ava Blevins, Lily Bowers, Brylee Haub, Braley Hoevener, Bradey Humphrey, Silas Reynolds, Bella Brown, Jaylon Warren, Emme May, Gracie Russell, Levi Sheley, Zaylee Weissert, Rylee Emmert, Aiden Horton, Adison Williams, Jackson Ault, Jax Adair, Jacoby Barr, Jonathan Cockerham, Addison Johns, Logan Mudge, Jackson Ault, Jax Adair, Jacoby Barr, Jonathan Cockerham, Addison Johns, Logan Mudge, Mason Roberts-Marshall, Brynlee Smith, Krista Wright, Jaidan Bragg, Malachi England, Owen Hutchinson, Jocelyn Muns, Alexis Parker, Maverick Terry, Symon Brown, Bryar Disque, Landon Fisher, Avery Robertson, Thaddeus Stidam, Braven Combs, Cameron Flick, Abram McCrary

Second grade: Molly Auffenberg, Conner Black, Ian Hutchinson, Jhett Jackson, Ben Thompson, Mallory Wilson, Jaxson Amis, Charlie Beinecke, Billy Glidden, Gabriella Goens, Mason Huff, Joe Hamblen, Lily Branaman, Waylon Ferguson, Madison Gourley, Jaydan Lotton, Hayden Marshall, Cambria Miser, Evelyn Ramirez-Harrison, Cooper Vague, Maggie Wynn, Aubrie Banister, Draven Bannister, Colton Harris, Addison King, Jace Moore, Sawyer Ritz, Gauge Roll, Carlieann Turner, Jerica Bryant, Madison Blair, Justyce Henrikson, KayAnn Johnson, Kaidy Moore, Lewis Nice, Christian Nolan, Khai Pijarnsan, Temperance Stidam, Brayden Haub, Cooper Martin, Cooper Schroeder, Jeremiah Shelton, Krimsin Strong, Brennan Wingler, Everleigh Sterling, Emily Bair, Kaia Easterday, Gabriella Hall, Graeme Hehman, Lucas McPike, Nolan Nehrt, Alice Nowland, Rylen Osborne, Max Sommers, Lynnley Daraswad, Camden Deckard, Spencer Michaels, Izabella Owens, Eli Reinhart, Evan Baker, Eli Downing, Noah Hessig, Owen Killey, Gracelynn Mellencamp, Keaton Peters, Abbie Watson, Lydia Acton, Summer Altepeter, Devyn Bowling, Leo Feathers, Zoe Francis, Bentlee Grigsby, Trenton Millick, Zechariah Rice, Faith Waggoner

Third grade: Abby Acton, Bradyn Amis, Landyn Arnold, Quintyn Bishop, Charlie Blair, Hunter Combs, Lily Davis, Gage Lakes, Skylee Murphy, Briar Pumphrey, Jake Renshaw, Zackerie Ridgeway, Kooper Taggart, Jaylah Yeadon, Jace Bishop, Logan Chavarria, Bo Davidson, Landon Disque, Prestyn Hudson, William Ogle, Makayla Ray, Katie Scarlett, Willa Simler, Emily White, Josiah Gabbard, Karley Goben, Isabella Gomez, Aidan Ingle, Kayleigh Jernigan, James Knight, Khloe McFarlane, Brody Perry, Zayden Thompson, Hunter Waggoner, Liah Weddle, Kaelynn Anderson, Franklin Barger, Travis Cockerham, Devin Deckard, Bristynn Dunham, Mackensie Grider, Dylan Toppe, Bella Acton, Alyssa Deweese, Serenity Dillman, Nadia Dominguez, Eli Hutchinson, Averi Karenke, Jaxson Lowe, Mason Ramirez-Harrison, Brayden Roudebush, Jaylee Yeadon, Korbyn Bane, Maddie Brown, Isaac Cockerham, Zoie Gray, Tucker McCrary, Kolton Merrifield, Kane Moore, Madison Ray, Chase Blann, Brooklyn Gossett, Braydon Grider, Haley Schuerman, Lexi Zike, Alivia Ault, Treyton Cox, Madison Darlage, Lilli Davis, Bryce Garland, Samantha Goltry, Jacob Johnson, Ashton Kellogg, Bode Mull, Jayzlynn Noblitt, Kinsley Osborn, Brinley Peak, Jessica Pitts, Xavier Sanders, Cayden Booker, Daisy Dugan, Jaydon Grider, Meredith Lewis, Mason McKeown, Annaleise Pichardo, Isadora Price, Kinsley Schroeder, Loralie West

Fourth grade: Allie Barlow, Carson Ferguson, Claire Brock, Katelyn Drake, Bradie Fisher, Lily Hatchett, Trey Isaacs, Zoe Madden, Reece Osborne, Ben White, Kye Trueblood, Kori Ault, Eulah Beavers, Dalton Brazzell, Recker Gray, Janelle Head, Mattie Prewitt, Jalin Prince, Alex Davidson, Kylis Brock, Jaron Bryant, Nathaniel Conyer, Tucker Gourley, Ella Nehrt, Nylah Patton, Keynan Prince, Chloe West, Sawyer Brown, Brady Davis, Hayden Hall, Mattie Nowland, Destiny Price, Cole Robbins, Kaylee Steward, Paige Thompson, Grayson Vague, Lois Vaught, Ethan Wheeles, Avery Wilson, Claire Young, Cori Bowers, Nadiya Bowman, Chase Brock, Eli Crockett, Ryder Deckard, Sydney Hall, Lauren King, Wyatt Mann, Brayden Samples, Josie Thompson, William White

Fifth grade: Trinity Cody, Anthony Elliott, Cambell Shasteen, Jenna Boknecht, Haleigh Drake, Bentley Hicks, Ashlyn Sorg, Eli Waskom, Finley Wheeler, Sarah Combs, Riley Grimes, Mairi Shaw, Kaitlynn Williams, Genna Preston, Micah Sheffer, Brody Short, Kate Skaggs, Taylor Smith, Hailey Bair, Madison Bennett, Kayla Bowman, Lilly Brazzell, Taylor Christian, Carter Covert, Collin Downing, Jaxson Johnson, Joanna Pitts, Isaiah Acton, Ellie Black, Ty Brown, Jack Gilley, Gage Mull, Jack Pace, Lukas Shumaker, Aaron Whan

Academic improvement

First grade: Blayklee Adams, Brindley Ault, Alyvia Cockerham, Skyy DeBord, Keira Drake, Chay Fish, Izzy McClure, Gwen Price, Jonah Prewitt, Laura Terrell, AudreeAnne Thompson, Addalynn East, Luna Warnock, Kason Wells, Brayten Stolze, Aubree Taylor, Wyatt Bilbrey, Sydney Luther, Jeffrey Atkins, Emerson Yates, Cooper Dillman, Gracie Russell, Emme May, Levi Sheley, Wade Singer, Jaylon Warren, Zaylee Weissert, Cali Applegate, Regan Williams, Epiphany Staats, Jayden Asher, Jake Hall, Ella Howell, Tatum James, Conner Merrifield, Mason Monnier, Kimmie Prewitt, Olivia Ramirez-Harrison, Tinslee Schulz, Annabell Starns

Second grade: Aspen Newberry, Reece Newberry, Billy Glidden, Addie Shutters, Ian Hutchinson, Emily White, Andrew Campbell, Brayan Figueroa-Barger, Evelyn Ramirez-Harrison, Jaydan Lotton, Carlieann Turner, Spencer Stuckwisch, Rowan Weddel, Jeremiah Shelton, Pantera Dowell, Krimsin Strong, Shawn Hubbard, Izabella Owens, Tony De Leon Montes, Lucas McPike, Olivia Jones, Spencer Michaels, Lydia Acton, Eli Downing, Abbie Watson

Third grade: Kody Jones, Devon Welch, Aiden Hawkins, Keeley Pittman, Austin Frear, Cheyenne Frear, Bo Davidson, Brody Perry, Logan Chavarria, Franklin Barger, Travis Cockerham, Averi Karenke, Samantha Goltry, Jaydon Grider

Fourth grade: Zoey Thompson, Dalton Asher, Recker Gray, Junior Miller, Noah Christopher, Shelia Campbell, Lance Caudill, Ryder Hall, Daulton Hineman, Nadiya Bowman, Brayden Samples, Ethan Wheeles

Fifth grade: Lucas Auffenberg, Keaton Ault, Lailan Bragg, Trevor Branaman, Caden Bunch, Sam Campbell, Jacob Henson, Hudson Johnson, Preston Maines, Jayli Muns, London Newberry, Jake Ritchie, Trey Spaulding, Dameon Tejeda, Sara Gorbett, Gavin Gourley, Cayden Hall, Harlyn Feathers, Sloan Stuckwisch, Lane Selfridge

Excellent effort

First grade: Addalynn East, Keira Drake, Chay Fish, Gracelynn LePage, Jesse Thomas, Emma Jackson, Emme May, Cooper Dillman, Lily Bowers, Gracie Singer, Addison Johns, Jonathan Cockerham, Ella Howell, Kimmie Prewitt, Conner Merrifield

Second grade: Ian Hutchinson, Jhett Jackson, Charlie Beinecke, Lily Branaman, Madison Gourley, Kinsley Oakes, Pantera Dowell, Spencer Stuckwisch, James Anderson, Rylen Osborne, Miles Davidson, Eli Reinhart, Eli Downing, Noah Hessig, Keaton Peters

Third grade: Bradyn Amis, Jake Renshaw, Gage Lakes, Willa Simler, Aidan Ingle, Jace Bishop, Brayden Roudebush, Nadia Dominguez, Jaylee Yeadon, Haley Schuerman, Brooklyn Gossett, Braydon Grider, Daisy Dugan, Jaydon Grider, Ashton Kellogg, Brinley Peak, Loralie West, Treyton Cox, Jessica Pitts, Xavier Sanders

Fourth grade: Shylee Combs, Isaac Hampton, Carmen Herzner, Will Tiemeyer, Eric Justice, Kori Ault, Vince Auxier, Noah Christopher, Rylan Hinton, Brock Dean, Mattie Nowland, Kaylee Steward, Hayden Hall

Fifth grade: Lucas Auffenberg, Lailan Bragg, London Newberry, Jordan Salmon, Lyric Chadd, Sara Gorbett, Lacey Davis, Lydia Marshall, Ty Reynolds, Kayla Bowman, Lilly Brazzell, Jack Gilley

Good character/citizenship

First grade: Chay Fish, Keira Drake, Jonah Prewitt, Laura Terrell, AudreeAnne Thompson, Alyvia Cockerham, Addalynn East, Crayton Hanner, Nathaniel Acton, Gracelyn Hatchett, Mason Dwenger, Allie Crossman, Trayvon Prince, Paisley Nugen, Laith Ozbun, Jesse Thomas, Preston Ellis, Karson Pranger, Tempest McElhiney, Nikoli Brammer-Lutes, Emma Jackson, Gracelynn LePage, Nathaniel Acton, Wyatt Bilbrey, Allie Crossman, Mason Dwenger, Preston Ellis, Emma Jackson, Paisley Nugen, Gracelynn Hatchett, Karson Pranger, Trayvon Prince, Brayten Stolze, Emerson Yates, Brennan Bell, Ava Blevins, Lilly Bowers, Bella Brown, Cooper Dillman, Rylee Emmert, Brylee Haub, Braley Hoevener, Aiden Horton, Bradey Humphrey, Emme May, Silas Reynolds, Gracie Russell, Levi Sheley, Jakson Shutters, Wade Singer, Jaylon Warren, Zaylee Weissert, Adison Williams, Clifton Wiethoff, Audrina Burton, Jax Adair, Cali Applegate, Jackson Ault, Jacoby Barr, Jonathan Cockerham, Malachi England, Owen Hutchinson, Addison Johns, Logan Mudge, Alexis Parker, Jace Putz, Mason Roberts-Marshall, Gracie Singer, Brynlee Smith, Greyson Wiethoff, Bella Wingler, Krista Wright, Symon Brown, Braven Combs, Jake Hall, Landon Fisher, Abram McCrary, Olivia Ramirez-Harrison, Avery Robertson, Tinslee Schulz, Thaddeus Stidam

Second grade: Ian Hutchinson, Addie Shutters, Michael Davers, Cambria Miser, Koda Beecher, Waylon Ferguson, Jeremiah Shelton, Khai Pijarnsan, Justyce Henrickson, Camden Deckard, Ava Hanner, Graeme Hehman, Noah Hessig, Nickolas Lee, Alison Moore

Third grade: Jaylah Yeadon, Mackenzie Drake, Briar Pumphrey, Josiah Gabbard, Prestyn Hudson, Liah Weddle, Travis Cockerham, Alyssa Deweese, Nadia Dominguez, Maddie Brown, Braydon Grider, Lexi Zike, Kinsley Schroeder, Lilli Davis, Madison Darlage

Fourth grade: Erica Byarley, Avery Kreinop, Jolea Kiser, Serenity Beavers, Dalton Asher, Hayden Davis, Kaisin Brock, Kylis Brock, Keynan Prince, Noah Christopher, Cori Bowers, Sawyer Brown, Brock Dean

Fifth grade: Trevor Branaman, Trinity Cody, Preston Maines, Braydon Francia, Brady Schickel, Sara Gorbett, Conner Rascoe, Taylor Lowe, Destanie Bowling, Madison Bennett, Joanna Pitts, Kate Skaggs, Collin Downing

Perfect attendance

First grade: Kyler Downs, Jonah Prewitt, Owen Hutchinson, Alexis Parker, Jace Putz, Mason Roberts-Marshall, Brennan Bell, Cooper Dillman, Rylee Emmert, Braley Hoevener, Gracie Russell, Zaylee Weissert, Abram McCrary, Avery Robertson, Tinslee Schulz

Second grade: Molly Auffenberg, Ian Hutchinson, Madison Gourley, Jaydan Lotton, Maggie Wynn, Madison Blair, Spencer Stuckwisch, Christian Nolan, Jerica Bryant, Carson Jernigan, Summer Altepeter, Carson Cornett, Eli Downing, Noah Hessig, Owen Killey

Third grade: Josiah Gabbard, Isabella Gomez, Prestyn Hudson, Kayleigh Jernigan, Liah Weddle, Kaelynn Anderson, Travis Cockerham, Eli Hutchinson, Dylan Toppe, Charley Brewer, Lillian Cockerham, Brooklyn Gossett, Zoie Gray, Kolton Merrifield, Kane Moore, Madison Darlage, Bryce Garland, Jacob Johnson, Meredith Lewis, Mason McKeown, Bode Mull, Kinsley Osborn, Annaleise Pichardo, Jessica Pitts, Xavier Sanders

Fourth grade: Landon Ault, Allie Barlow, Bradie Fisher, Lily Hatchett, Eric Justice, Jalin Prince, Will Tiemeyer, Eulah Beavers, Ava Lee, Abbi Stout, Kaitlynn Tyree, Hunter Ault, Jaron Bryant, Shelia Campbell, Alex Davidson, Ava Friley, Ryder Hall, Rylan Hinton, Lyla Huffman, Nylah Patton, Keynan Prince, Shaylynn Putz, Luke Reynolds, Chase Brock, Eli Crockett, Ryder Deckard, Hayden Hall, Sydney Hall, Destiny Price, Cole Robbins, Josie Thompson, Paige Thompson, Claire Young

Fifth grade: Lucas Auffenberg, Keaton Ault, Melanie Ault, Lailan Bragg, Ethan Fisher, Jacob Henson, Austin Lilly, Cambell Shasteen, Myleigh Sweeney, Zoee’ Aszman, Lyric Chadd, Joseph Gray, Madison Hamblen, Brandon Hashman, Bentlee Hicks, Ashlyn Sorg, Gavin Tiemeyer, Eli Waskom, Jenna Boknecht, Isaac Hutchinson, Gavin Jones, Rayden Potts, Conner Rascoe, Ty Reynolds, Lilly Schuerman, Lane Selfridge, Mairi Shaw, Hailey Bair, Collin Downing, Jack Gilley, Jaxson Johnson, Gage Mull, Damien Owens, Jack Pace, Joanna Pitts, Jace Reaser, Lukas Shumaker, Kate Skaggs