Seymour
Coach: Jim Hoffman
Seniors: Tyler Bullard, Hunter Browning
Sophomores: Tommy Hoffmeier, JP Nay, Garrett Minton, Ely Henderson, Evan Vehslage, Preston Heyne
[sc:text-divider text-divider-title=”Story continues below gallery” ]
Click here to purchase photos from this galleryFreshmen: Luke Jackson, Josh VonDielingen, Connor Hinton, Brady Jackson, Zach Storey, Owen Marshall, Ethan Dippold
Schedule
(Home matches at Shadowood Golf Course)
- Saturday 31 Seymour Invite, 9 a.m.
- Tuesday at Southwestern (Hanover), 4:45 p.m.
- April 7 at Floyd Central, 2 p.m.
- April 9 Madison, 4:45 p.m.
- April 10 at Franklin, 4:30 p.m.
- April 14 at Jennings County Invite, 9 a.m.
- April 20 Brownstown Central, 5 p.m.
- April 28 at Bedford North Lawrence Invite, 8:30 a.m.
- April 30 Columbus East, New Albany, 5 p.m.
- May 5 at Bloomington North Invite, 8:30 a.m.
- May 8 Jennings County, Jennings County, 5 p.m.
- May 15 at Columbus North, 4:45 p.m.
- May 19 at Hoosier Hills Conference (St. Anne’s), 9 a.m.
- May 22 Bedford North Lawrence, Providence, 5 p.m.
- May 26 at Providence, 1 p.m.
- May 29 Jennings County, 5 p.m.
- June 1 Sectional (Bloomington) 8 a.m.
Brownstown Central
Head coach: Brandon Allman
Seniors: Jalen Curry, Cole Forrest, Brayton Hattabaugh
Sophomore: Chayse Shell
Freshmen: Reid Campbell, Caden Clodfelder, Lucas VonDielingen
Schedule
(Home matches at Hickory Hills Golf Club)
- Saturday at Seymour Invite, 9 a.m.
- Tuesday Columbus North, 4:30 p.m.
- April 9 Mitchell, 4:30 p.m.
- April 14 at Edgewood Invite, 11 a.m.
- April 16 Brown County, 5 p.m.
- April 20 at Seymour, 5 p.m.
- April 23 at Scottsburg with Austin, 4:30 p.m.
- April 28 at Bedford North Lawrence Invite, 8:30 a.m.
- April 30 at Jeffersonville, 5 p.m.
- May 3 at Bedford North Lawrence with Edgewood, 4 p.m.
- May 5 at Bloomington North Invite, 8:30 a.m.
- May 7 at Trinity Lutheran, 4:30 p.m.
- May 12 at Mid-Southern Conference (Wooded View) 8:30 a.m.
- May 14 Salem, West Washington, 4:30 p.m.
- May 16 Eastern (Pekin), 4:30 p.m.
- May 22 at Mitchell, 4:30 p.m.
- May 29 Bedford North Lawrence, 12 p.m.
- June 1 Sectional (Bloomington), 8 a.m.
Trinity Lutheran
Head coach: Greg Personett
Senior: Noah Criswell
Juniors: Mark Shoemaker, Ryland Nierman, Josiah Foster, Jacob Keith
Schedule
(Home matches at Shadowood)
- Tuesday Austin, Clarksville, 4:30 p.m.
- April 10 at New Washington, 4:30 p.m.
- April 14 at Jennings County invite, 12 p.m.
- April 16 Henryville, 4:30 p.m.
- April 21 at Clarksville Invite, 8 a.m.
- April 23 at Christian Academy, 4:30 p.m.
- April 24 at Edinburgh, 4:15 p.m.
- April 27 Jac-Cen-Del
- April 28 Cougar Invite, 8 a.m.
- April 30 Salem, 5 p.m.
- May 1 Hauser, 4:30 p.m.
- May 5 at Hauser Invite, 9 a.m.
- May 7 Brownstown Central, 4:30 p.m.
- May 11 at Switzerland County, 5 p.m.
- May 14 Jennings County, 4:30 p.m.
- May 19 at Connersville Invite, 12 p.m.
- May 22 at Greenwood Christian, 5 p.m.
- May 30 at Henryville, 4:30 p.m.
- June 1 Sectional (Bloomington), 8 a.m.
Crothersville
Head coach: Greg Kilgore
Seniors: Zane Elliott, Dylan Wilson
Juniors: Will Amick, Brandon Riley
Sophomore: Josh Thomas
Freshman: Quinten Keasler
Schedule
(Home meets at Westwood Golf Course)
- April 9 at Shawe Memorial, 5 p.m.
- April 13 Borden, Rock Creek, 4 p.m.
- April 20 Austin, West Washington, 4:30 p.m.
- April 21 at Clarksville Invite, 8:30 a.m.
- April 26 at Henryville with Madison, 4:30 p.m.
- May 2 at New Washington with Eastern (Pekin), 4:30 p.m.
- May 3 at South Central with Borden, 5 p.m.
- May 19 at Southern Athletic Conference (Champions Pointe), 12 p.m.
- May 21 at New Washington with Trinity Lutheran 4:30 p.m.
- May 24 Austin, Scottsburg, 4:30 p.m.
- June 1 Sectional (Bloomington), 8 a.m.