Seymour
Owls
Head coach: Jim Hoffman
Roster
[sc:text-divider text-divider-title=”Story continues below gallery” ]
Click here to purchase photos from this gallerySeniors: Noah Beaty, Mason Pottschmidt, Brantley Adams
Juniors: Keaton Simpson, Tyler Bullard
Freshmen: JP Nay, Michael Claycamp, JP Nay
Schedule
April 1 Seymour Invitational (Shadowood), 9 a.m.
April 4 Southwestern (Shadowood), 4:30 p.m.
April 8 at Floyd Central (Valley View), 2 p.m.
April 10 at Madison (Sunrise), 4:45 p.m.
April 11 Franklin Community (Shadowood), 4:30 p.m.
April 15 at Jennings County (St. Anne’s), 9 a.m.
April 21 at Brownstown Central (Hickory Hills), 5 p.m.
April 29 at BNL Invitational (Otis Park), 8:30 a.m.
May 1 Columbus East/New Albany (Shadowood), 5 p.m.
May 6 at Bloomington North Invitational (Indiana University), 8 a.m.
May 9 Floyd Central/Jennings County (Shadowood), 5 p.m.
May 16 Columbus North (Shadowood), 4;45 p.m.
May 20 at Hoosier Hills Conference (Jeffersonville), TBA
May 23 Bedford North Lawrence (Shadowood), 5 p.m.
May 27 at Providence Invitational (Champions Pointe), 1 p.m.
May 30 at Jennings County (St. Anne’s), 5 p.m.
June 2 at Sectional (IU), TBA
Brownstown Central
Braves
Head coach: Brandon Allman
Roster
Seniors: Gavin Bane, Chanler Fleetwood
Junior: Brayton Hattabaugh
Sophomore: Hunter Tormoehlen
Freshmen: Sam Huber, Chayse Shell, Adam Pottschmidt
Schedule
April 1 at Seymour Invitational (Shadowood), 9 a.m.
April 4 at Columbus North (Harrison Lake), 4:30 p.m.
April 10 Mitchell (Hickory Hills), 4:30 p.m.
April 15 at Edgewood Invitational (Cascades), 11 a.m.
April 17 at Brown County (Salt Creek), 5 p.m.
April 21 Seymour (Hickory Hills), 5 p.m.
April 24 Scottsburg/Austin (Hickory Hills), 4:30 p.m.
April 29 at BNL Invitational (Otis Park), 8:30 a.m.
May 1 Jeffersonville (Hickory HIlls), 5 p.m.
May 4 at BNL/Edgewood (Otis Park), 4 p.m.
May 6 at Bloomington North Invitational (IU), 8 a.m.
May 8 Trinity Lutheran (Hickory Hills), 4:30 p.m.
May 13 at Mid-Southern Conference (Wooded View), 8:30 a.m.
May 16 at West Washington/Salem (Western Hills), 4:30 p.m.
May 18 at Eastern (Western Hills), 5 p.m.
May 23 at Mitchell (Stonecrest), 4:30 p.m.
May 30 Bedford North Lawrence (Hickory Hills), noon
June 2 at Sectional (IU), TBA
Trinity Lutheran
Cougars
Head coach: Greg Personett
Roster
Seniors: Cory Stuckwisch, Chad Stuckwisch, Jonathan Keith, Skyler Stahl, Drew Royalty, Kegan Prentice
Junior: Noah Criswell
Sophomores: Mark Shoemaker, Ryland Nierman, Josiah Foster, Jacob Keith, Kohei Nagino
Freshman: Jordan Peters
Schedule
April 4 Austin/Clarksville (Shadowood), 4:30 p.m.
April 8 at Shiner Invitational (Rising Sun), 2 p.m.
April 10 at Christian Academy of Indiana (Hidden Creek), 5 p.m.
April 11 New Washington/Crothersville (Shadowood), 4:30 p.m.
April 15 at Jennings County Invitational (St. Anne’s), 4:30 p.m.
April 17 Henryville (Shadowood), 4:30 p.m.
April 25 at Edinburgh (Timbergate), 4:30 p.m.
April 28 at Jac-Cen-Del (North Branch), 5 p.m.
April 29 Cougar Invitational (Shadowood), 5 p.m.
May 1 Salem (Shadowood), 5 p.m.
May 2 at Hauser (Clifty Creek), 4:30 p.m.
May 6 at Hauser Invitational (Clifty Creek), 4:30 p.m.
May 8 at Brownstown Central (Hickory Hills), 4:30 p.m.
May 12 Switzerland County (Shadowood), 5 p.m.
May 15 at Jennings County (St. Anne’s), 4:30 p.m.
May 20 at Connersville Invitational (Willowbrook), 10 a.m.
May 23 Greenwood Christian Academy (Shadowood), 10 a.m.
May 31 at Henryville (Champions Pointe), 5:30 p.m.
June 2 at Sectional (IU), TBA
Crothersville
Tigers
Head coach: Greg Kilgore
Roster
Senior: Conner O’Sullivan
Juniors: Zane Elliott, Noah Kodetzki
Sophomores: Will Amick, Brandon Riley
Schedule
April 7 at Scottsburg/Rock Creek (Westwood), 4:30 p.m.
April 11 at Trinity Lutheran/New Washington (Shadowood), 4:30 p.m.
April 14 at Rock Creek/Borden (Westwood), 4:45 p.m.
April 19 at Rock Creek Academy (Westwood), TBA
April 21 at Austin/West Washington (Westwood), 4:30 p.m.
April 22 at Shawe Memorial (Sunrise), noon
April 27 at Henryville/Madison (Champions Pointe), 5:30 p.m.
May 3 at New Washington/Eastern (Spring Hill), 4:30 p.m.
May 4 at Borden/South Central (Chariots Run), 5 p.m.
May 20 at Southern Athletic Conference (Champions Pointe), noon
May 25 at Austin/Scottsburg (Westwood), 4:30 p.m.
June 2 at Sectional (IU), TBA
Pictured from left: Seymour’s Keaton Simpson, Brownstown Central’s Brayton Hattabaugh, Trinity Lutheran’s Cory Stuckwisch and Crothersville’s Brandon Riley.