Seymour
Head coach: Dave Boggs
Rosters
Girls
Seniors: Cherish Bryant, Abby Davis, Sophie Gorman, Molly Hayes, Morgan Hixson, Connie Li, Alexa McKinney, Mary Kate Pritchett, Mia Strahl, Grace Timmons, Katie Turner, Abby Voss and Emily Zink
Juniors: Nono Farkas, Natalie Garcia, Breanna Hammond, Grace Rebber, Mar Van der Laan, Marcegui Vasquez and Macy Williams
Sophomore: Abby Boyt, Emma Gillaspy, Matti Hague, Elizabeth Hartman, Audri McKinney, Abby Schmidt and Madison Underwood
Freshmen: Sandy Cerino, Kim Clemente, Montana Crossman, Kirby Hill, August Hunt, Taylor Sutherland, Payton Toepfert, Macy Taylor, Amelita Vasquez and Haley Williams
Boys
Seniors: Trent Hohenstreiter and Kyle Pfaffenberger
Juniors: Lee Freeman, Jacob Hart, Daniel Hartman, Kevin Lopez, Dalton Polley, Dillon Polley, Devin Ramsey, Nolan Speer and Brady Westfall
Sophomores: Eric Blacklidge, Harrison Cotrill, Trevor Layne and Luke Turner
Freshmen: Ethan Dippold, Bryce Miller, Roman Ramirez and Eduardo Zarate
[sc:text-divider text-divider-title=”Story continues below gallery” ]
Schedule
(Boy-girl unless noted)
Nov. 21 at Madison, 6 p.m.
Nov. 28 at Jeffersonville, 6 p.m.
Nov. 30 Columbus North, 5:30 p.m.
Dec. 5 at New Albany, 6 p.m.
Dec. 9 Seymour ‘S’ Invite, 10 a.m.
Dec. 16 at Jennings County, 10 a.m.
Jan. 6 Floyd Central, 10 a.m.
Jan. 11 HHC girls diving at Columbus East, 6 p.m.
Jan. 13 HHC girls swimming at Columbus East, 1 p.m.
Jan. 16 Bedford North Lawrence, 6 p.m.
Jan. 18, at Columbus East, 6 p.m.
Jan. 22 Trinity Lutheran, Providence girls, 6 p.m.
Jan. 25 HHC girls diving at New Albany, 6 p.m.
Jan. 27 HHC girls swimming at New Albany, 1 p.m.
Feb. 3 at girls sectional (Floyd Central), 9 a.m.
Feb. 5 Trinity Lutheran, Providence boys, 6 p.m.
Feb. 6 at girls diving regional, 6 p.m.
Feb. 9-10 at girls state finals (IUPUI), TBD
Feb. 17 at boys sectional (Floyd Central), 9 a.m.
Feb. 20 at boys diving regional, 6 p.m.
Feb. 23-24 at boys state finals, TBD
Trinity Lutheran
Head coach: Jennifer Hooker Brinegar
Rosters
Girls
Junior: Vy Nguyen
Sophomore: Rachel Sabotin
Boy
Senior: Matt Stuckwisch
Schedule
(Boy girl unless noted)
Dec. 5 at Indian Creek with Roncalli 5:30 p.m.
Dec. 12 at Scottsburg Invite, 6 p.m.
Jan. 2 at Indian Creek with Ritter, Scecina, 5:30 p.m.
Jan. 16 at Indiana Creek with Greensburg, 5:30 p.m.
Jan. 22 at Seymour with Providence girls, 6 p.m.
Feb. 5 at Seymour with Providence, 6 p.m.
Feb. 3 at girls sectional (Columbus North), 9 a.m.
Feb. 9-10 at girls state finals (IUPUI), TBD
Feb. 17 at boys sectional (Columbus North), 9 a.m.
Feb. 23-24 at boys state finals (IUPUI), TBD