Brownstown Central
Head coach: Scott Dittmer
[sc:text-divider text-divider-title=”Story continues below gallery” ]
Roster
Seniors: Luke Cobb, Sam Hoff, Sy Zickler.
Junior: Christopher Davidson.
Sophomores: Ethan Carlin, Jackson Lahrman, Max McClure, Ethan Wischmeier, Gunnar Zickler.
Freshmen: Kelian East, Adam Pottschmidt, Clayton Tormoehlen.
Schedule
August 16: at Jennings County
Aug. 18: North Harrison
Aug. 22: at Silver Creek
Aug. 23: at Edinburgh
Aug. 25: Scottsburg
Aug. 27: at Brown County Invitational
Aug. 30: at Clarksville
Sept. 2: at Seymour
Sept. 6: at Corydon Central
Sept. 8: Bedford North Lawrence
Sept. 9: at Salem
Sept. 10: at Madison
Sept. 12: Borden
Sept. 13: at Trinity Lutheran
Sept. 15: at Eastern (Pekin)
Sept. 16-17: at Scottsburg Invitational
Sept. 19: Charlestown
Sept. 26: at Austin
Sept. 28: at sectional
Seymour
Head coach: Jennifer Miller
Roster
Seniors: Alex Berry, Grant Handloser, Andrew Hoene, Tanner Mead, Dylan Putman, Johnny Rennekamp, Jonathan Valasquez, Tyler Wilson.
Juniors: Ty McCory, Steve Peter, Jason Liles.
Sophomores: Adam Berry, Sam Schmidt, Christian Lawhead.
Freshmen: Eric Blacklidge, Isaac Hardin, Brady Lake, Brett Otte, Will Rinehart, Trey Hohenstreiter, Greg Liles.
Schedule
August 16: at Scottsburg
Aug. 18: Providence
Aug. 20: at JV tourney (Silver Creek)
Aug. 23: at Shelbyville
Aug. 25: at Jennings County
Aug. 30: at Jeffersonville
Sept. 1: Bedford North Lawrence
Sept. 2: Brownstown Centra
Sept. 6: New Albany
Sept. 8: at Madison
Sept. 10: at Shelbyville Invitational
Sept. 12: at Edinburgh
Sept. 13: at Brown County
Sept. 15: at Columbus East
Sept. 19, 21, 23: at Hoosier Hills Conference
Sept. 28: sectional
Trinity Lutheran
Head coach: Danny Frastaci
Roster
Seniors: Griffin Escher, Jonathan Keith.
Juniors: Bailey Baker, Matthew Stuckwisch, Avery Schwipps.
Sophomores: Nathaniel Bauman, Riley Bartells, Caleb Gruenwald, Hunter Morgan, Aden Jones, Pierce McCammon.
Freshman: Jace Crockett.
Schedule
August 17: at Oldenburg Academy
Aug. 20: at Waldron Invitational
Aug. 24: Brown County
Aug. 25: Southwestern (Hanover)
Aug. 29: Bedford North Lawrence
Aug. 31: at New Washington
Sept. 6: South Central
Sept. 10: at Conference Tournament (Hanover)
Sept. 13: Brownstown Central
Sept. 14: at Henryville
Sept. 19: at Austin
Sept. 20: at Edinburgh
Sept. 22: at Southwestern
Sept. 26: Borden
Sept. 28: at sectional